PCG Academia, wspólnie z partnerami strategicznymi: Akademią Leona Koźmińskiego, a także firmami Laurens Coster i Google, zapraszają Państwa do udziału w pierwszej „Akademii CTO”, konferencji dla dyrektorów IT szkół wyższych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku, w pięciogwiazdkowym Hotelu „Nosalowy Park” w Zakopanem.  

W dobie dynamicznie postępującej cyfryzacji, rola uczelnianego dyrektora IT nabiera nowego, strategicznego znaczenia. Dziś, dyrektor IT szkoły wyższej to w rzeczywistości Chief Technology Officer (CTO) – strategiczny doradca władz rektorskich i kanclerskich, odpowiedzialny za stabilne funkcjonowanie systemów informatycznych, infrastrukturę IT, cyberbezpieczeństwo, politykę ochrony danych osobowych i wiele innych aspektów sprawnego funkcjonowania nowoczesnej instytucji edukacyjnej.  

„Akademia CTO” to inicjatywa, której głównym celem jest wsparcie uczelnianych CTOs w ich głównym zadaniu, jakim jest kształtowanie strategii informatycznej uczelni. Chcemy inspirować dyrektorów technologicznych uczelni, prezentując najnowsze trendy oraz omawiając sprawdzone rozwiązania, zarówno technologiczne jak i zarządcze, a to wszystko w nieformalnej, koleżeńskiej atmosferze profesjonalistów z tej samej branży.  

Czas, w którym organizowana jest „Akademia CTO” jest nieprzypadkowy. Polskie uczelnie stoją u progu kolejnej, wielomiliardowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, w ramach której udostępnione zostaną istotne środki na modernizację uczelnianego IT. Od podejmowanych przez Państwa decyzji zależeć będzie tempo i jakość rozwoju zarządzanych przez Państwa jednostek. 

Program wydarzenia  

Tegoroczna edycja Akademii CTO będzie podzielona na trzy części.  

Pierwszą sesję otworzy keynote speech Tomasza Buczaka (CTO, Polskie ePłatności). Tomek opowie o najważniejszych zawodowych decyzjach, które doprowadziły go do roli CTO w trzech bardzo zróżnicowanych organizacjach – Asseco Poland, PCG Academia, a aktualnie Polskie ePłatności (PeP).  

Następnie dr Maciej Madziński (ex. CTO Akademii Leona Koźmińskiego, a obecnie COO Laurens Coster) poprowadzi dyskusję panelową z udziałem doświadczonych menedżerów z branży edukacyjnej, w tym m.in. z Jackiem Terlickim z Uniwersytetu SWPS oraz Markiem Michajłowiczem z Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI-PIB). Celem panelu będzie identyfikacja najważniejszych wyzwań stojących przed CTOs dzisiejszych szkół wyższych. Poruszymy tematykę między innymi: skutecznego wdrażania i utrzymywania systemów dziedzinowych uczelni, integrowania i raportowania danych uczelni dla różnych celów, zabezpieczania uczelni przed zagrożeniami płynącymi ze strony cyberprzestępców, a także selektywnego sięgania po innowacje takie jak sztuczna inteligencja.  

W drugiej sesji, uczestnicy będą mieli możliwość udziału w jednej z dwóch ścieżek tematycznych. Pierwsza ścieżka będzie poświęcona zagadnieniom twardym, technicznym, w tym praktycznemu wykorzystaniu elementów sztucznej inteligencji i rozwiązań chmurowych w szkolnictwie wyższym. Za merytoryczne przygotowanie ścieżki technicznej odpowiada globalna firma Google – partner strategiczny wydarzenia oraz współpracujący z nią polski partner wdrożeniowy – Laurens Coster. W drugiej ścieżce poruszymy zagadnienia miękkie, istotne z punktu widzenia warsztatu pracy dyrektora technologicznego – przywództwo oraz budowanie i prowadzenie zespołów informatycznych. Za przygotowanie ścieżki menedżerskiej odpowiedzialność wziął dyrektor programu MBA IT w Akademii Leona Koźmińskiego – dr Maciej Madziński.  

W trzeciej sesji, ponownie połączymy się w jedną grupę, aby przeprowadzić warsztat poświęcony projektowaniu architektury rozwiązań IT w Państw uczelniach. Zaczniemy od teorii budowania Map Drogowych rozwoju IT, korzystając ze sprawdzonych metodyk wykorzystywanych w dużych przedsiębiorstwach informatycznych na całym świecie. Następnie, w podziale na kilkuosobowe grupy i pod okiem doświadczonych moderatorów, uczestnicy opracują własne Mapy Drogowe rozwoju IT w swoich uczelniach. Efekt wspólnych prac będziemy konsultować w grupach, co będzie doskonałą okazją do networkingu i wymiany doświadczeń. 

 Networking, atmosfera i oprawa organizacyjna wydarzenia  

Głównym Organizatorem wydarzenia jest PCG Academia, doświadczona w realizacji jednych z najchętniej uczęszczanych i najlepiej przygotowanych wydarzeń na rynku edukacyjnym tj. LUMEN, EZDAY i wiele innych.  

„Akademia CTO” odbędzie się w położonym u podnóża Tatr, pięciogwiazdkowym Hotelu Nosalowy Park. Dla osób planujących przyjazd 25go września wieczorem zaplanowaliśmy integracyjne barbecue na świeżym powietrzu. Na koniec głównego dnia imprezy, 26go września, odbędzie się uroczysta kolacja, w ramach której przewidzieliśmy liczne atrakcje – w tym kasyno oraz gry integracyjne. 27go września od rana wyruszamy „w góry”. Kilkugodzinna trasa będzie prowadzona przez doświadczonych przewodników i dostosowana do preferencji i możliwości grupy.  

Podczas całego wydarzenia nie zabraknie okazji do wymiany kontaktów zawodowych i nieformalnych interakcji z uczestnikami wydarzenia i Organizatorami. Sponsorami i partnerami „Akademii CTO” są firmy: AV, DahliaMatic, Google, Intaris, Laurens Coster, Lenovo, Signius oraz firma WEBCON. Serdecznie zapraszamy.   

Akademia CTO – zapisz się już dzisiaj