TLC Europe 2020, coroczna konferencja naszego partnera firmy Blackboard

TLC Europe 2020, coroczna konferencja naszego partnera firmy Blackboard

13. maja 2020
news

Już 18 maja rusza TLC Europe 2020, coroczna konferencja naszego partnera firmy Blackboard dotycząca kształcenia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W tym roku po, raz pierwszy, wydarzenie jest zorganizowane jako cykl spotkań wirtualnych, odbywających się przez 3 tygodnie, do 5 czerwca. Program konferencji obejmuje sześć tematów edukacyjnych dotyczących największych wyzwań, jakie stawia przed wykładowcami i studentami kształcenie online. Każda z 2-godzinnych sesji będzie obejmować prezentacje nauczycieli akademickich zawierające szereg praktycznych wskazówek oraz innowacyjnych pomysłów w zakresie realizacji kształcenia zdalnego, do wdrożenia na Państwa uczelni. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań, tak, aby móc pogłębić najbardziej dla nich interesujące zagadnienia i skorzystać z doświadczeń prelegentów. W wydarzeniu jako paneliści wezmą udział także studenci, co pozwoli uzupełnić dyskusję na temat kształcenia zdalnego także o ich perspektywę. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Szczególnie polecamy następujące sesje:

Wtorek, 19 maja, godz. 14:00 – 16:00

„Ciągłość edukacji w burzliwych czasach”: jest to sesja panelowa, podczas której będziemy mogli posłuchać o doświadczeniach nie tylko dydaktyków, ale również studentów w kontekście nauczania online. Dowiemy się też w jaki sposób instytucje dostosowują się do wyzwań związanych z nauczaniem i uczeniem się w okresie pandemii koronawirusa.

Czwartek, 21 maja, godz. 14:00 – 16:00
„Wspieranie edukacji włączającej i dostępności”: sesja podczas której przedstawiciele uniwersytetów z Wielkiej Brytanii przedstawią metody, dzięki którym każda uczelnia może zbudować integracyjne środowisko edukacyjne oraz zapewnić dostępność swoich treści, technologii i usług dla wszystkich studentów.

Wtorek, 2 czerwca, godz. 14:00 – 16:00

„Efektywne praktyki oceniania”: w tej sesji nauczyciele akademiccy podzielą się z nami najlepszymi praktykami oraz wskazówkami odnośnie projektowania egzaminów online oraz ich oceniania. Prelegenci opowiedzą też w jaki sposób można zoptymalizować proces oceniania wykorzystując narzędzia i metodyki, z którymi studenci spotkają się w miejscu pracy, oraz jak przeprowadzać ewaluację opartą o pracę studentów w grupach.

Pełny program konferencji dostępny jest pod poniższym linkiem. Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie:

https://go.blackboard.com/tlc-europe-online

#BbTLCEUR