Reprezentanci PCG Academia uczestniczyli w konferencji o e-egzaminowaniu

Reprezentanci PCG Academia uczestniczyli w konferencji o e-egzaminowaniu

9. grudnia 2019
news

Przedstawiciele PCG Academia uczestniczyli w międzynarodowej konferencji poświęconej problematyce e-egzaminowania studentów. Konferencja pt. „Examining Excellence: E-assessment in Law, Business & Technology” odbyła się 6 grudnia 2019, a jej organizatorem był BPP University z siedzibą w Londynie.

Tematem przewodnim Konferencji były zastosowania cyfrowego egzaminowania w obszarze nauk prawnych, biznesowych i technicznych. Podczas spotkania pokazano, jak zastosować innowacyjne praktyki oceniania studentów do podnoszenia efektywności egzaminowania, poprawy doświadczeń studentów i redukcji kosztów związanych z egzaminowaniem.

Uczestnicy Konferencji, w tym zaproszeni reprezentanci PCG Academia, dzielili się wiedzą i doświadczeniami w zakresie elektronicznego egzaminowania, w szczególności najlepszymi praktykami, które sprawdziły się już na różnych uczelniach. W dyskusji podjęto również temat wiążących się z e-egzaminowaniem wyzwań oraz podzielono się licznymi rekomendacjami, w jaki sposób je przezwyciężyć.

W trakcie Konferencji uczestnicy sami przetestowali, jak działa elektroniczne egzaminowanie - stosując coraz popularniejszy model BYOD (Bring Your Own Device) wzięli oni udział w interaktywnym, przykładowym teście online. Dzięki temu mogli przyjrzeć się e-egzaminowaniu z perspektywy osoby egzaminowanej, a nowe doświadczenia przydały dyskusjom szerszego kontekstu.

Podczas Konferencji wystąpili przedstawiciele głównie brytyjskich uczelni: BPP University, Leeds Beckett University, University College London oraz University of Bath, a także przedstawiciele Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Chalmers University of Technology ze Szwecji oraz reprezentanci kancelarii Reed Smith LLP, prezentujący kwestie e-egzaminowania z perspektywy pracodawcy.

Reprezentanci PCG Academia zostali zaproszeni do udziału w Konferencji przez naszego partnera, firmy Inspera, producenta bezpiecznego systemu do elektronicznego egzaminowania studentów.