PCG Academia wspiera rozwój systemu edukacji w Papui-Nowej Gwinei

25. stycznia 2019

System online do przeprowadzenia ogólnokrajowej selekcji kandydatów na studia, wdrożony w Papui Nowej-Gwinei w 2017 r. przez PCG Academia dla naszego klienta - Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Badań, Nauki i Technologii (DHERST) - nadal dynamicznie się rozwija.

Zespół DHERST ściśle współpracował z PCG Academia w 2018 roku dyskutując nad projektem i identyfikując funkcjonalności niezbędne do pomyślnej implementacji systemu i rozwoju narzędzi zgodnie z potrzebami Ministerstwa, np. w zakresie publikacji opisów programów studiów online czy jasno zdefiniowanych wymagań i szczegółowych informacji na temat limitów przyjęć dla kandydatów, uwzględniających kryteria statusu rezydenta lub płci.

Współpraca objęła także rozwój oprogramowania oraz szkolenia z zakresu nowych rozwiązaniach technologicznych w edukacji. Działania przyniosły spektakularny efekt - do końca 2018 roku wszystkie szkoły przeszły na system online. Nabór nowych kandydatów na studia został całkowicie przeprowadzony w systemie online.

Dla Papui Nowej-Gwinei był to ogromny przeskok technologiczny, gdzie przed wprowadzeniem systemu online cały proces selekcji i rekrutacji kandydatów na studia w kraju przeprowadzany był papierowo i zajmował ponad trzy tygodnie. Dla porównania, w grudniu 2018 selekcja prowadzona w systemie online zakończyła się w zaledwie 20 sekund. Portal rekrutacyjny zdołał obsłużyć ponad 26 tys. unikalnych użytkowników, co stanowi liczbę całej populacji uczniów z klasy 12 w roku szkolnym 2019 w całej Papui Nowej-Gwinei. Jak podają papuaskie media, dzięki systemowi PCG Academia tamtejszy rząd zaoszczędził co najmniej 6 mln kina, równowartość blisko 2 mln dolarów amerykańskich.

Pila Niningi, Minister Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Technologii Papui-Nowej Gwinei, podkreślił, że system PCG Academia to nie tylko oszczędności czasu i kosztów, ale przede wszystkim szansa na podniesienie poziomu skolaryzacji oraz wyrównanie możliwości dostępu do edukacji wyższej dla wszystkich uczniów. W trakcie uroczystego uruchomienia procesu selekcji, które miało miejsce w siedzibie DHERST w obecności mediów, minister oświadczył, iż wdrożony system przekroczył oczekiwania resortu i uczelni, a PCG Academia wniosła znaczący wkład w rozwój sektora szkolnictwa wyższego w Papui-Nowej Gwinei.

Gratulujemy międzynarodowemu zespołowi PCG Academia za ich ogromny wysiłek włożony w ten projekt, udowadniający, że dzięki ciężkiej pracy, współpracy i dedykowanemu wsparciu, możliwe jest przyspieszenie zmian technologicznych dla uczniów i studentów w państwach, które wciąż uważane są za kraje "offline".

 

Zobacz więcej:

https://postcourier.com.pg/online-selection-rolls-mp/

https://www.thenational.com.pg/govt-saved-k6mil-with-gr12-online-selection-czuba/

https://www.facebook.com/pacificadventistuni/