Nowa edycja Akademii Innowacji dla Uczelni już w kwietniu

Nowa edycja Akademii Innowacji dla Uczelni już w kwietniu

26. lutego 2020

 

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na III edycję konferencji Akademia Innowacji dla Uczelni, która odbędzie się 7 kwietnia 2020 w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęły Fundacja Rektorów Polskich, KRASP oraz Forum Akademickie.

Celem Akademii jest prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych wspierających zarządzanie uczelnią w kluczowych obszarach: administracji, nauki, dydaktyki oraz budowania relacji ze studentami.

Konferencję otworzy keynote speech poświęcony tematyce zwinnego zarządzania w tak złożonej organizacji, jaką jest uczelnia. Keynote speech wygłosi Łukasz Filut, CEO DAC Software, a poprzednio Dyrektor IT w TEB Akademia – największej grupie uczelni niepublicznych w Polsce.

Sesja I zostanie poświęcona zarządzaniu informacją naukową w świetle Ustawy 2.0. W czasie sesji odbędzie się prezentacja tworzonego przez PCG Academia ekosystemu Sciencecloud, obejmującego systemy Analityka Naukowa, Ewidencja Naukowa i Repozytorium Naukowe.

Tematem drugiej, międzynarodowej sesji będzie student-centered learning. Zaprezentowane zostaną rozwiązania Blackboard wspierające e-learning oraz system do elektronicznego egzaminowania studentów Inspera.

Ostatnią, trzecią sesję przeznaczyliśmy na zaprezentowanie rozwiązań chmurowych przeznaczonych do obsługi procesów realizowanych na uczelniach, takich jak m.in. system analityki danych uczelni oparty o POWER BI, wirtualne laboratoria oraz aplikacja mobilna uczelni.

Akademię Innowacji organizują PCG Academia i PCG Polska. Do grona partnerów i organizatorów konferencji należą: Aigorithmics, Blackboard, Centralny Dom Technologii, CloudTeam, DAC Software, ESCOLA, Inspera oraz Veriori.

Konferencja będzie także doskonałą okazją do spotkania z przedstawicielami ww. firm, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania związane z omawianymi systemami IT.

Udział w Akademii Innowacji jest bezpłatny, ale ograniczony limitem dostępnych miejsc. Rejestracja na konferencję trwa do 3 kwietnia br. Formularz rejestracyjny i agendę spotkania znajdą Państwo na ai2020.pl.

 

Akademia Innowacji odbędzie się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie, gdzie otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie tworząc swobodne warunki postępu technologicznego. CDT to przestrzeń związana z nowymi technologiami, innowacyjnymi eksperymentami cyfrowymi, rozwijająca społeczność innowatorów i futurystów.